Ugdykime protus klausantis širdies

Jurgita Zabulytė Kupriūnienė

Kaip kitaip atrodytų pasaulis, jei mes ugdytume savo širdis taip pat uoliai, kaip ir laviname protus? Visur- šeimose, mokyklose, versle, bendruomenėse, visur, kur tik patiriame žmogiškąjį santykį. Šiame nuolatos kintančiame pasaulyje yra daug svarbių dalykų, kuriuos būtina mums nuolatos sau priminti.

Pirma – savivoka ir savianalizė: kaip keistųsi mūsų gyvenimas, turint ketinimą nuolatos patirti šios akimirkos jėgą įsisąmoninant savo mintis, emocijas, jausmus, kūno pojūčius ir impulsus veikti? Kaip gyventume, jei leistume sau būti daugiau laiko “čia ir dabar”, nei praeityje ar ateityje? Jeigu mes lavintume tokį savo gebėjimą, galime ugdytis išmintį ir išmokti išties pasirūpinti savimi ir kitais, bei spręsti problemas kaip galima geriausiu būdu. Galime išmokti priimti gyvenimo sunkumus ir sąmoningai, neįsitraukdami į kančias sukeliančius apmąstymus ar jausmus, ieškoti išeities iš susidariusios situacijos, neatmesdami nė vienos galimybės. Deja, mūsų smegenys pačios savaime taip nefunkcionuoja. Jeigu mes norime išmokti įsisąmonindami matyti realybę ir valdyti savo dėmesį bei būti išmintingesni, turime smegenis specialiai to mokyti. Smegenys pajėgios mokytis visą gyvenimą, todėl galime pradėti jas treniruoti bet kurią akimirką nepriklausomai nuo amžiaus.

Suvokimas, kad viskas laikina, skatina mus branginti savo gyvenimą ir tramdyti protą. Sutramdę protą tampame ramūs, atsipalaidavę ir laimingi. Kai protas įsiaudrinęs, o širdies nesiklausome ir negirdime, net nuostabiausios išorinės sąlygos neišvaduos mūsų nuo rūpesčių ir nerimo. Mūsų gerovės pagrindas – taikus protas ir atvira širdis.

Mes siūlome Jums transformuojančią neuroedukaciją (mokymai, konsultacijos), siekiant emocinės, socialinės ir dvasinės brandos. Mes dalinamės savo žiniomis, įgūdžiais, vertybėmis, patirtimi, sukurdami erdvę Jums savęs pažinimui ir augimui. Sujungę į vieną darnią visumą neuromokslu grįstas emocinio intelekto ugdymo, ugdomojo konsultavimo (ang. Coaching) instrumentus, dėmesingu įsisąmoninimu (ang. Mindfulness) grįstą kognityvinę terapiją (ang. Mindfulness based Cognitive Therapy), Meno Terapiją, Terapinę Fotografiją, galime Jums pasiūlyti tvarias pokyčių strategijas asmeninio ir profesinio potencialo augimui.

„Kai esame dėmesingi ir susikaupę, iš tiesų dalyvaujame savo gyvenime ir patiriame intensyvų kiekvienos akimirkos gyvybingumą. O kartu užmezgame ryšį su galingais savo vidiniais resursais, leidžiančiais patirti įžvalgas, transformuotis ir gyti“. (dr. Jon Kabat-Zinn)

Post a Comment